Вардарци го победија и Трамп сред Мериленд

  • March 2, 2019

Додека ракометарите на Вардар го играа натпреварот против европскиот првак Монпелје во салата „Јане Сандански“, американскиот претседател, Доналд Трамп во Мериленд говореше на конференцијата на Американскиот конзервативен сојуз (СРАС 2019) во Мериленд.

Ревносните новинари пресметале дека Трамп говорел 2 часа, 2 минути и 17 секунди што е неговиот најдолг говор во досегашнато претседателствување. Очигледно дека долгиот говор бил досаден на моменти, па некој од присутните на мобилниот телефон го гледал натпреварот на Вардар, што покажува фотографијата која се појавила на социјалните мрежи.

Претходно «
Следно »