ВАРДАР ВО СРЕДА ПРОТИВ РАЈН НЕКАР НА ГОСТИ: Ракометарите на Вардар по победа во Франкфурт

  • February 4, 2019

Ракометарите на Вардар в среда гостуваат во Германија кај Рајн Некар во меч со која ги продолжуваат настапите во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ утре заминуваат за Франкфурт каде во среда од 19 часот треба да го игра натпреварот.

На првиот меч во Скопје одигран на 6 октомври 2018 Вардар победи со 29:27. Ова е една од победи за Вардар, еден меч завршил со реми, а двапати славеа Германците. На гостински терен македонскиот шампион има две победи и едно реми.

За двете екипи ова е важен натпревар. Вардар е второпласиран во групата со 13 бода, а Рајн Некар им еден помалку. До крајот на групната фаза избраниците на Роберто Парондо треба да играат со Веспрем, Кристијанштад и со Монпеље. Првопласираниот тим ќе игра директно во четврт-финалето а екипите од второ до шесто место ќе се натпреваруваат во осминафиналето.

Претходно «
Следно »