Вардар полека се комплетира: Новиот голман на македонскиот шампион пристигна во Скопје

Поврзано

Македонските таеквондисти на посебен начин го одбележаа Илинден

Македонската таеквондо федерација во моментов е на летен потготвителен тренинг камп во Охрид каде што учествуваат 50сетина репрезентативци од...

Ибрахимовиќ останува во Милан

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ е подготвен да остане во Милан, објави „Corriere della Sera“. Италијанскиот клуб ќе му понуди на Швеѓанецот...

(Видео) „Баба ми е во кoмa, а вие се шегувате – Нoceтe си ги глyпaвитe мacки“

Популарниот босански кошаркар во НБА-лигата, Јусуф Нуркиќ со мислите е далеку од Флорида затоа што за живот се бори...
- Advertisement -

Едно од засилувањата за Вардар 1961 за новата сезона е голманот Робин Кантегрел кој веќе пристигна во Скопје.

Французинот излезе на „кафе-муабет“ заедно со неговиот менаџер Филип Босер и легендата на македонскиот ракомет и поранешен член на Вардар, Иван Марковски.

Францускиот интернационалец доаѓа од редовите на екипата на Кретеи и заедно со Борко Ристовски и Марко Кизиќ ќе ја чуваат мрежата на единствениот македонски претставник во новата сезона во Лигата на шампиони.

Откако ќе го мине потребниот здравствен протокол Кантегрел ќе му биде веднаш ставен на располагање на тренерот Стефче Алушовки кој на крајот од неделава со своите избраници ќе ги започне подготовките за предизвиците на вардарци во новата сезона. Тимот инаку вчера го потврди ангажманот на полскиот репрезентативец Патрик Валчак кој потпиша договор до 2022 година, а на грбот ќе го носи дресот со бројот 7.

Latest News

Ердоган ја „затвори славината“ и ocyди на жед милиони луѓе што живеат по течението на Еуфрат

Еуфрат е една од двете најважни реки во југозападна Азија. Од Турција тече преку Сирија до Ирак и се...

Пpoтести во Белград, дeмонстранти фрлaa со јајца и домати врз зградата на Народното собрание

Учесниците на пpoтестот фрлaa со јајца и домати врз зградата на Народното собрание на Србија, кога видоа дека пратениците излегуваат од зградата. Полицијата се обиде...

(Видео) Запленет имот и две телевизии на албански медиумски магнат поради трговија со дpoга

Албанските обвинитeли заплениле огромни средства што му припаѓале на бизнисмен и медиумски магнат, оcoмничен за изградба на неговата империја од трговија со дpoга. Специјалното јавно...

Руски научници откриваат кои средства за дeзинфекција го yбиваат кopонавирусот

Секое средство за дезинфекција го уништува кopонавирусот, изјави денеска директорката на Федералната служба за фитосанитарна супервизија на Русија (Роспотребнадзор), Ана Попова. „Секое средство за дезинфекција...

(Видео) Порака која ја крена Македонија на нозе: Кажи Северна бе овцо

Се чини Македонија го помина најтешкиот Илинден во својата понова историја, а можеби од памтивек. Граѓаните на Мечкин камен велат дека атмосферата била како...

More Articles Like This