August 12, 2020, 6:48 pm

ВАСИЛ ЗАФИРЧЕВ НЕ ОСВОИ СИТЕ СО УЛОГАТА НА МАРИО ВО „ПРЕСПАВ“: Погледнете како се трансформира на сцена комплетно во женска облека!

Поврзано

Корисниците на Инстаграм зaпpeпaстени: Камерата се активира сама и кога не сниматe

Една од најзборуваните карактеристики на оперативниот систем iOS 14 е увид во активностите на апликациите и податоците што ги...

(Фото)Hayчницитe најдoa нoв вид нa зaстpaшувaчки зeмјoтреси

За прв пат во историјата, научниците го потврдија постоењето на мистериозниот и моќен феномен познат како „бумеранг“ земјотрес, отварајќи...

УГЛEДHИ НАУЧНИЦИ: Cмpтта не пocтои

Животот по смртта е една од најголемите мистерии на човештвото, но сега експертите тврдат дека не постои смрт на...
- Advertisement -

Независно која улога и да ја има на сцената, актерот Васил Зафирчев едноставно умее да ја освои публиката.

До неодамна гледачите имаат можност секојдневно да го гледаат на телевизија во улогата на готвачот Марио од „Преспав“, лик кој донесе посебна автентичност од сценариото.

Љубителите на театарот, особено велешани, денес (24.01) може да го гледаат Зафирчев на сцената од театарот „Јордан Х. К –Џинот“, каде тој ќе игра во претставата „Толает за дами“.

И во оваа претстава Васил има специфична улога која од него бара да биде облечен и да се однесува како жена, заедно со уште 11 свои колеги од театарот.

Овој пат ја игра улогата на Алекс/Ла Џана, облечен во здолниште, светкав корсет, шминка и перика.

Инаку, премиерно претставата беше одиграна пред една година, но поради посетеноста и побаруваноста од тетарската публика, истата се уште е на репертоар.

„Тоалет за дами“ од Родолфо Сантана, во режија на Деан Дамјановски, а текстот за 12 лика, додека дејствoто се одвива во женски тоалет во дискотека во петок навечер.

Latest News

И ГП „Бетoн Штип“ оди во стечај: Зaпира изградбата на Офицерскиот дом, ФИНКИ и на kлиничката болницa во Штип

Поради основен долг само кон три компании-побарувачи од Македонија, ГП „Бетон“ АД Штип, кое во изминатиов период беше предмет...

Уaпceни странци вмешани во организирање на пpoтecтите во Белорусија

Шефот на Дирeкцијата за внатрешни работи на Регионалниот извршен комитет во Брест, Александар Астрејко, изјави дека странски државјани биле вклучени во организирање на...

Џафери наредил утре да се собере Собранието за да се избере претседател?

Дадов насоки да се подготви продолжување на конститутивната седница за утре за да се избере претседател на Собранието, вели за тв 24 претседавачот на...

Остануваме на црната листа: Полска ја продолжи зaбpaната за летови од Скопје

Полската влада сака да ја продолжи зaбрaната за меѓународни летови до 25 август 2020 година за 45 земји, пренесува порталот „Екс-ЈУ Авијација“. Земјите на кои...

Изготвен протокол за отворање на градинките, приоритет за згpижување ќе бидат овие категории на дечиња

Министерството за труд и социјална политика информира дека на денешниот состанок со Комисијата за зaразни болести и претставници на Министерството за здравство беше одлучено...

More Articles Like This