September 28, 2020, 7:34 pm

ВАТАША ИМА МНОГУ ДАДЕНО ЗА МАКЕДОНИЈА: Митко Јанчев вечерва пред ваташани вети голем број на проекти за славното Ваташа!

Поврзано

Четири скопски села четири дена ќе останат без вода

Од ЈП Водовод и канализација е добиено известување дека во период од 29.09.2020 до 02.10.2020 година, поради чистење и...

Првиот снег го обели Пелистер

Првиот снег го обели Пелистер

Aеродром сè уште на врвот со најмногу заболени од коронавирус – Проверете колку има во другите скопски општини

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини...
- Advertisement -

Да ја заокружиме победата од првиот круг поради ароганцијата на другата страна.  Ваташа е село кое има многу дадено за Македонија, истакна кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Кавадарци, Митко Јанчев

Пред жителите на Ваташа тој вечерва повтори дел од своите проекти од програмата со кои ја бара довербата на вториот круг од локалните избори во недела. Ќе се изгради спомен куќа со историјата на Ваташа, заедно со галерија и со куќа за продажба на сувенири за историјата на Ваташа.

-Ќе направиме повеќенаменска патека која ќе биде за велосипеди, за пешачење, џогирање, за луѓе кои се рекреираат. Ќе има комплетно опремена урбана средина каде ќе можат сите кои ќе дојдат да уживаат во она што значи Ваташа, ваташани и ваташко. Последниот мост кој што е со голем проблем, ние ќе го решиме. Сакам трајно да ја решиме Ваташа од тешкиот товарен транспорт, да го направиме булеварот. Ваташа е историски момент, Ваташа е културно место, Ваташа е место каде што треба да доаѓаат туристи, да биде едно село најубаво во Македонија. Дало и треба да му се врати. Ве убедувам дека мојот противкандидат, Ваташа ја спомнува само за гласови, за ништо друго. Сака да ги злоупотреби гласовите. Тие сакаат да живеат во центарот и да седат на фотелји. Нема така, во Ваташа треба работа, порача Јанчев.

Кандидатот за градоначалник истакна дека ваташа и во многу полоши моменти не се предала и нема да се предаде ниту сега. Верува дека на 29-ти ќе добие убедлива победа  и вети дека Ваташа ќе му биде приоритет.

Latest News

ВМРО-ДПМНЕ: Вечерва Заев докажа дека е cpам за Македонија

Вечерашното гостување на Зоран Заев е срaм за Република Македонија. Срaмота е премиер да не одговори на граѓаните за...

Нема да се прогласи повторно кapантин

Нема да има кaрантин како мерка пpoтив ширењето на коpoнаворусот, најави премиерот Зоран Заев, бидејќи тоа ќе биде директно на штeта на економијата. Според него,...

Европската Комисија ја оcyди полициската бpyталност врз Ромите

Европската Комисија е запознаена и ја оcyдува полициската бpyталност пpoтив лицата од ромcко потекло во Битола минатата недела, јави дописничката на МИА од Брисел. Многу...

За Филипче сѐ е под контрола иако двамилионска Македонија има 729 cмpтни случаи, а четиримилионска Хрватска 270

Бројот на смртни случаи од коpoнавирусот се намалува, освен еден мал пик кој го имаше пред неколку недели, рече вечерва министерот за здравство, Венко...

42 милијарди евра за поддршка на економијата во Франција

Француската Влада денеска го претстави предлог буџетот за 2021 година, со кој се предвидуваат 42 милијарди евра поддршка за економијата поради пaндемијата со новиот...

More Articles Like This