ВЕЛАМ ТИ ЌЕРКО, СЕТИ СЕ СНАО: Коста Костадинов си ја врботил девојката кај Боки 13, па во „Америт“ и на крај во ТАВ Македонија?

Поврзано

(Видео) Боки 13 потврди дека поднел кpивични пpoтив политичари од власта – Единствено ќе ме cпpeчaт доколку ме лишaт од живoт

Со порака дека единствен начин да го спречат е да го убијат, Боки 13 од Шутка потврди дека кривичните...

Во Македонија може да биде следен и прислушкуван секој

  Ексклузивно за Инфомакс, во емисијата „Без цензура“ гостуваше Љупчо Палевски модерен македонски дисидент и борец за Македонија. Палевски...

Заев веќе ги пакува куферите, ВМРО-ДПМНЕ води во речиси сите изборни единици

ВМРО-ДПМНЕ води со 4% пред СДСМ во анкетата спроведена од страна на институтот „Habeas Corpus“, кој разработува прашања од...

И додека на прес-конфернции, портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов ги обвинува своите политички опоненти за непотизам (?!), самиот тој развил сериозна непотистичка шема во која ја вмешал и неговата девојка – барем така се шпекулира на социјалните мрежи.

Прашањата се неколку и се едноставни, а ги поставува Цветанка Иљазова на Фејсбук.

Костадин Костадинов, портпаролот на СДСМ треба да одговори за неговото влијание при вработувањето Марија Десанова.

Марија Десанова му е долгогодишна девојка а со која живее во вонбрачна заедница, во заеднички стан во Џеваир скај сити, кој умислено го купиле на име на Марија.

Имено, Костадинов и должи одговор на Македонската јавност дали е точно дека неговата девојка била ангажирана во 1тв кај Боки 13 од самото отварање на телевизијата, односно некаде околу месец април 2018 година?

Дали е точно, дека за да не се открие поврзаноста на Костадинов со Мегународен сојуз и Боки, таа на 07.07.2018 година експресно е вработена во Америт Скопје, каде работи до 30.06.2019 година?

Понатаму, дали е точно дека без ниту еден ден прекин на вработуваењето истата на 01.07.2019 година е вработена во ТАВ Македонија каде работи до ден денес? Од кои причини?

За Костадинов е веке познато дека во 2018 година ја вработи својата мајка Фанија Костадинова во Централен регистар, која поради притисок од јавноста си поднесе оставка а истовремено во Општа болница Струмица ја вработи и неговата тетка Александра Костова (сестра на мајка му) каде работи до денес.

Актуелно

(Видео) Боки 13 потврди дека поднел кpивични пpoтив политичари од власта – Единствено ќе ме cпpeчaт доколку ме лишaт од живoт

Со порака дека единствен начин да го спречат е да го убијат, Боки 13 од Шутка потврди дека кривичните...

Во Македонија може да биде следен и прислушкуван секој

  Ексклузивно за Инфомакс, во емисијата „Без цензура“ гостуваше Љупчо Палевски модерен македонски дисидент и борец за Македонија. Палевски е човекот кој ја разоткри...

Заев веќе ги пакува куферите, ВМРО-ДПМНЕ води во речиси сите изборни единици

ВМРО-ДПМНЕ води со 4% пред СДСМ во анкетата спроведена од страна на институтот „Habeas Corpus“, кој разработува прашања од правниот и политички систем. Анкетата на...

Нова аудио бомба за Заев, се договарал со Мијалков и знаел дека Шилегов правел криминал во второстепена комисја за јавни набавки

На социјалната мрежа „ЈуТјуб“ се појавија нови аудио снимки, на кои се слуша гласот на Зоран Заев како разговара со непознат соговорник, а во...

(Аудио) Заев со „лажната“ Грета Тунберг зборува за Макрон, мигрантите, мариxуана

Руските пранкери Вовани Лексус на својот Јутјуб канал го објавија разговорот со лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев, кој мислел дека разговара...

Повеќе вести