ВЕЛЕС Е СРЦЕТО НА МАКЕДОНИЈА: Илија Димовски со развиорено македонско знаме излезе на бина!

Поврзано

(Видео) Цела јавност ја слушна вистината, а СДСМ се обидува повторно да мaнипулира со народот

СДСМ испрати соопштение за објавените нови „бомби“. Иако јавноста имаше можност да слушне што точно кажува екс-премиерот, од неговата...

Зоран Заев е фатен во kpиминал, со него Македонија нема иднина

Зоран Заев и СДСМ ги изневерија земјоделците. Во 2016-та ги лажеа дека ќе им обезбедат загарантиран откуп, загарантирани пазари...

(Видео) 15 јули е референдум дали ќе не биде како држава или не

На 15 не се работи за обични избори како што сме имале како што сме имале случај да гледаме...
- Advertisement -

Носителот на Изборната единица 3 на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски, денес на митингот во својот роден град Велес, понесен од победничката атмосфера на бината се качи со развиорено македонско знаме.

dimovski-zname-640x425

 

Како што дознаваме, Димовски на овој потег се одлучил откако на вчерашниот митинг на СДСМ во Велес, за прв пат во историјата на градот на политички митинг се појавија албански знамиња на една македонска партија.

Ваквата постапка од страна на СДСМ ги згрози велешани, исто како што е згрозена целата македонска јавност од најавите за двојазичност и федерализација на Република Македонија.ilija-1-640x426

– Срамно е што во срцето на Македонија вчера на митингот на СДСМ имаше повеќе албански знамиња од македонски знамиња. Ова е прв пат во историјата на Велес да има албански знамиња на митинг на една голема македонска партија, рече Димовски.

Со македонското знаме Димовски даде до знаење дека Република Македонија нема да дозволи ниту двојазичност ниту федерализација ниту било какви погубни сценарија за македонците.veles-miting-1-640x425

Димовски ги повика велешани на 11 декември сите да излезат и да се спротистават на сите антимакедонски сценарија кои што ги презентира СДСМ.

Latest News

Високи службеници од ИВЗ заразени со koронавирус

Двајца високи службеници од Исламската верска заедница се позитивни на коронавирусот, пренесува „МКД“, според чии информации состојбата на еден...

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако обвинителот којшто е главен овие...

Мицкоски: Ќе покажеме дека сме различни

Во гостување во емисијата Заспиј ако можеш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски рече дека СДСМ цело време збори за враќање на Груевски и ништо...

Мицкоски: Димитров зборува за правда, а во исто време е слуга на човекот кој има две амнестии

Јас чувствувам кај господинот Димитров нервоза уште од самиот почетокот на кампањата. Тој влезе во кампањата со навреда за ВМРО-ДПМНЕ дека било здружение замислете...

Разочарувањето кај народот од политичарите е огромно, бидејќи преку ноќ се збогатија на грбот на народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа Телевизија истакна дека во Македонија најголемо е разочарувањето во...

More Articles Like This