August 11, 2020, 2:00 am

ВЕЛИГДЕНСКИ ХОРОСКОП: Големи промени за три хороскопски знаци!

Поврзано

Денеска некој ќе сака да ве oмaлoвaжи за да се издигнe ceбecи

Овен Денес ќе немате проблем со искажување на вашето мислење, но внимавајте да не навредите некого. На работното место ќе...

Дневен xopockoп за недела, 9 август 2020 година

Дневен хороскоп за недела, 9 август 2020 година. Овен Работа: Можно е работниот партнер да не покажува доволно иницијатива, што на...

Дневен хороскоп за сабота (8. август 2020)

Овен - Реклама - Работа: Работата ви е приоритет и максимално сте посветени за остварување на добри резултати на ова поле. -...
- Advertisement -

Периодот до крајот на април нуди многу големи предизвици, но истовремено и бeзброј можности за следниве хороскопски знаци.

Хороскопските знаци кои до крајот на април ги очекуваат големи предизвици, но и можности:

1. Бик
Важно е да знаете дека сè ќе биде во ред. Сонцето ќе патува низ вашата дванаесетта куќа на удобноста и кармата, па немојте да се изненадите ако морате да се справите со нешто или ако треба да простите некому. Без разлика што ќе се случи, ова ви е можност да оставите нешто во минатото. Ова е можност да се одморите пред да започне вашата сезона, а одморот дефинитивно ви е потребен.

2. Девица
Не заборавајте дека ништо не е совршено. Покрај тоа, кога последен пат сте одвоиле време за себе? Деновите за одмор и за ментално здравје се секогаш потребни. Бидејќи сонцето патува низ вашата осма куќа на страста, трансформацијата и заедничките ресурси, овој период ве очекуваат долгорочни промени. Немојте да им се спротивставувате и не плашете се да бидете ранливи.

3. Јарец
Зошто се чувствувате несигурно? Со сонцето во вашата куќа на домот, семејството и емоциите, најверојатно ќе се чувствувате малку интровертно. Ова значи дека ќе сакате да минувате време со себе, во удобноста на вашиот дом, наместо да се опкружувате со луѓе. Од друга страна, вашата владејачка планета го започнува нејзиниот ретрограден циклус, па овој месец ќе мора да размислите за некои работи кои се случиле порано од очекуваното.

Latest News

Обид за aтeнтaт вpз претседателот на САД Доналд Трамп

Брифингот за новинари во врска со коронавирусот кој претседателот на САД Доналд Трамп го одржуваше во Белата Куќа во...

Експлoзии во центарот на Минск, зaгина едно лице

Еkcплозии одекнуваат во центарот на Минск, јавува дописник на Спутник. Запален е еден автобус, а едно лице загина. Во центарот на белоруската престолнина...

(Видео) Пaника во Англија, се запали фабрика за пластика, издадено предупредување за можни отpoви во воздухот

Голем пожар во пластична фабрика недалеку од Бирмингем предизвика паника во Англија. Дебел црн чад може да се види на милји од местото на...

Иcчезна новинарот на „Спутник“ кој известуваше од протестите во Минск

Фоторепортерот на агенцијата МИА „Русија Север“, Илја Питаjeев, кој ги следи настаните во Минск, не одговара на телефонот повеќе од пет часа. Главниот и одговорен...

Авион од Скопје слетал во Финска со 24 патници позитивни на кopонавирус

Финска ќе воведе задолжителни тестови за коронавирyс и кaрантини за патници од одредени земји со висок pизик, рече во понеделникот надлежниот министер, откако 24...

More Articles Like This