Велика Британија: Евакуација на илјадници луѓе поради невреме

  • January 13, 2017
  • Коментари

Невремето проследено со поројни дождови, силен ветар и снег, погоди ноќеска делови од Англија поради што се откажани летови, затворени се училишта, а сообраќајот се одвива отежнато.

Weather...Fea0052284.DT News.Ilfracombe,North Devon.Pic Shows the town of Ilfracombe being battered by waves

Ширум Велика Британија се објавени 100 предупредувања за поплави од кои 11 на највисоко ниво.

Во северните и источните делови од Англија и понатаму беснее невреме, а во западните се очекува снег.

Предупредување за бура има во Англија. Шкотска, Велс и Северна Ирска.

Претходно «
Следно »