October 18, 2021, 5:03 pm

Велocипeдиcт тeшкo пoвpeдeн вo coобpaќajнa нeзгoдa вo Охрид

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 27.09.2021 во 16.30 часот во СВР Охрид било пријавено дека на крстосница од бул.„Туристичка” и ул.„Хаџи Мустафа” во Охрид, патничко возило „шкода јети”, со албански национални ознаки, управувано од А.Ѓ.(54) од Охрид, удрило во велосипед управуван од М.М.(75) од Охрид.

Во несреќата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо” во Охрид.

Извршен бил увид на местото на несреќата од увидна екипа од СВР Охрид.

Latest News

Собранието со нов состав, ова се новите пратеници

Зоран Коцевски од ВМРО-ДПМНЕ ќе биде новиот пратеник во Собранието на Република Македонија, откако досегашниот пратеник Дарко Костовски успеа...

More Articles Like This