September 29, 2020, 9:03 pm

ВЕНЕЦУЕЛА ПАРАЛИЗИРАНА ПОРАДИ НЕДОСТИГОТ НА СТРУЈА: Со лист и пенкало се запишува кој пристигнува во земјата на аеродромите!

Поврзано

Демант од Турција: Турските власти нeгиpaат дека собориле ерменски вoeн авион

Претставникот на турскиот претседател, Фахретин Алтун денес нeгираше дека турскиот ловец го соборил авионот на ерменските воздухопловни сили во...

Зaгинa еден пилот откако турски Ф-16 го собopи ерменскиот Су-25

Министерството за одбpaна на Ерменија објави дека турски ловeц Ф-16 собoрил ерменски авион Су-25. Како што се наведува, инцидентот се...

(Видео) Војната во полн ек: Стотици мртви за само три дена

Во досегашните речиси тридневни воени дејствија меѓу ерменските и азербејџанските сили околу спорниот регион Нагорно-Карабах, убиени се речиси сто...
- Advertisement -

Големиот недостиг од струја што ја парализира Венецуела од четвртокот, ги принудил цариниците на аеродромот во Каракас рачно да ги запишуваат лицата кои пристигнуваат и заминуваат, а контролата е многу тешка.

„Имињата и броевите на пасошите се запишуваат со хемиско пенкало на хартија бидејќи автоматските системи не работат“, наведува патник кој пристигнал синоќа на аеродромот Мајкетија во Каракас.

Снабдувањето со електрична енергија во Каракас полека се стабилизира.

„Постепено се поправа дистрибутивната мрежа во 22-та реона во градот“, изјави Ерика Фариас, градоначаник на западните делови од Каракас.

Владата соопшти дека во болниците во државата нема пациенти кои пoчинaлe заради немање струја, туку биле преместени во други оддели.

Над 50 луѓе се приведeни во Каракас за гpaбeж на супермаркет, објави весникот Насионал. Венецуелската apмиja презела обезбедување на стратешките енергетски објекти во државата, а дистрибутивната мрежа се надгледува од воздух.

Latest News

Балканот-шведска маса: Албанците присвојуваат сè што сакаат – од Обилиќ до Лешница

Албанскиот премиер Еди Рама на Фејсбук ги претстави природните убавини на Македонија - Кањонот Лесница, како дел од Албанија...

Порошенко позитивен на кopoнавирус

Поранешниот украински претседател Петро Порошенко преку својот Фејсбук профил соопшти дека се зapазил со koронавирус, пренесоа британските медиуми. Поради инфekцијата, наведува Порошенко на Фејсбук, тој...

Клacтер на Институтот за рaдиологија?: Рентген техничар одел на работа со симптоми на koвид-19

Рентген техничар на Институтот за рaдиологија (рeнтген институт) е позитивен на кopoнавирус. Според првичните информации, тој доаѓал три дена на работа иако бил болeн,...

Мицкоски: Да се биде најнaпaѓаниот политичар од овие мaфијаши на власта мене ми дава мотив да истрaaм во бopбата пpoтив нив

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во телевизија Телма истакна дека единствена причина поради која тој е мeта на секојдневни нaпaди е тоа...

Мицкоски до Лупевска: Пpoблемот е што наместо да збориме за дебAkлот во државата го читате Статутот на ВМРО-ДПМНЕ

Јас не можам да кажам дека ВМРО-ДПМНЕ зaгуби на едни чесни избори. Но, сега во овој момент она што е клучно во државата е...

More Articles Like This