Верушевски: Вчера се случи изборен грабеж

Поврзано

Кондовец му впepил пиштooл во глава на полициckи службеник – сега kpивично одговара пoлицaeцот

Независниот синдикат на полицијата жестоко реагира откако вчера МВР поднесе кривична пријава против 6 полициски службеници за наводно „малтретирање...

Мајка и син од Скопје спечалија 1,7 милиони евра за само еден ден

Компанијата Скопски пазар АД Скопје преку Македонска Берза ја извести јавноста дека на 04.08.2020 година во блок-трансакција на берзата...

Пoдeлбa во СДСМ за коалициите, Шекеринска „за“, Спасовски „пpoтив“ коалициjaта со ДУИ?

Во времето кога Албанците ја бараат функцијата премиер, поточно Демократската унија на Али Ахмети, на онлајн медиумите се објавуваат...
- Advertisement -

Еве да се изјаснам за да нема забуни и дилеми:

ОВА ОД СИНОЌА Е ИЗБОРЕН ГРАБЕЖ-ЛОПОВСКА СДС СЕ РАДУЕ НА УКРАДЕНАТА ВОЉА НА НАРОДОТ!!!

НЕМА ДА ВИ ТРАЕ ‘РАДОСТА’

Тоа јас ви го ветувам!!

Гневот кај народот,со кој си играте мајтап Е ОГРОМЕН!!!

Лопови ни едни непрокопсани

Господ да ви суди,ако не моземе ние.

А ке ви судиме бидете сигурни!!

Затоа сто сте лицемерни,гнасни створења-ЛОПОВИИИИИИ!!!

Нека остане запишано

ОД ВАС ОДРОДИ НИ ЕДНИ КЕ СЕ СТРАМАТ И ВАШИТЕ НАЈМИЛИ!!

Гладни шалабајзери алчни за ПУСТИ ПАРИ!!

Кои само знаат да крадат(ненаситни)

И ЛАЖАТ!!

Лажете така добро да и самите на себе си си верувате.

ЛАГИТЕ ВАШИ-НЕМА ДА ВИ ПОМИНАТ ОВОЈ ПАТ!!!

Нити имате збор

Нити имате дела

А најмалку од све имате

ОБРАЗ ЗА ДА ПОЗАДИ ВАС СТОИ НАРОД, пишува на Фејсбук, Александар Верушевски.

 

Eve da se izjasnam za da nema zabuni i dilemi: OVA OD SINOKA E IZBOREN GRABEZ-LOPOVSKA SDS SE RADUE NA UKRADENATA VOLJA…

Julkaissut Aleksandar Verusevski Torstaina 16. heinäkuuta 2020

Latest News

(Видео) Овие не се бopци за човекови пpaва, пpипaдници на БЛМ нападнaa возpacна жена

Иако левичарските медиуми во САД се обидуваат припадниците на „Блек Лавјс Метер“ да ги претстават како борци за човекови...

Орбан: Мигpaнтите се како биoлошka бoмбa

Доаѓањето на илeгaлни мигpaнти во Унгарија, за време на пaндeмија на коpонавирус, мора да биде запрено по секоја цена, бидејќи мигрaнтите претставуваат опacност по...

27 годишно момче си го пpoнашол таткото обeceн во гapaжа

На 06.08.2020 во 15.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во скопско село 27-годишно лице во гаража го пронашло обесен неговиот 51-годишен...

(Видео) Тамара Тодевска – „Не можам да си ја пpocтaм мојата нeпpoфecиoнaлнocт, јас го згpeшив текстот кој мислев дека го знам“

Тамара Тодевска гостуваше во студиото на „Репортер“, каде зборуваше за сите перипетии со одземеното прво место од гласовите од жирито на Евровизија, па се...

БЕСА во oпoзициja, ако сите албански партии влeзaт во Владата

Портпаролот на Движењето Беса, Арјанит Хоџа, смета дека Албанците треба да имаат и опозиција, а не само партии на власт. Тој не ја исклучува...

More Articles Like This