October 28, 2021, 5:14 am

Вечерва започнува триесет и шестото издание на „Макфест“

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Триесет и шестото издание на Фестивалот на музика „Макфест“ ќе се одржи денеска и утре.

Првата вечер е посветена на изведувачи кои првпат се појавуваат на сцената на „Макфест“, додека втората е замислена како финале.

Оваа година дваесет и шест песни ќе бидат изведени на сцената на Аква бела ресорт. На првата фестивалска вечер ќе се претстават 12 изведувачи. Следната вечер се предвидени 14 нови композиции а ќе се изведат и 5-те најдобро пласирани нумери од првата фестивалска вечер.

Публиката во шоу програмата првата вечер ќе ја забавуваат „Тумбао салса бенд“, додека втората вечер ќе настапат Дац и Александар Митевски.

Latest News

Се pacпаѓа ли парламентарното мнозинство? Пратеникот од СДСМ, Талески пред неколку дена ја понудил својата оcтавка?

Неофицијално првиот човек на СДСМ Прилеп и единствен пратеник во Собранието од градот под Марковите Кули, пред неколку дена...

More Articles Like This