ВЕЧЕРВА НА СРЕДБАТА НА „ИЗОЛИРАНИТЕ“: Меркел, Груевски и Македонија – се кажано во една фотографија!

  • May 30, 2016

Ангела Меркел вечерва се појави на 40 годишнината од формирањето на Европската народна партија (ЕПП), каде присуствува и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

Таа, тој и Македонија – се е кажано во една слика.

Ја постираше косовскиот премиер.

gruevski_EPP

Претходно «
Следно »