ВЕЧЕРВА ОДГОВОРИ НА МНОГУ ПРАШАЊА: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во живо на ТВ Алфа во емисијата „Седмица“

  • October 21, 2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва со почетокот од 21 часот ќе гостува на телевизија Алфа со специјалното издание на магазинот “Седмица”, каде се очекува на одговори на голем број прашања.

-Вечерва во 21 часот ќе гостувам на специјалнто издание на магазинот “Седмица” на телевизија Алфа, најави Груевски на Фејсбук.

Претходно «
Следно »