Вечерва славење, од утре „метење“

  • May 5, 2019
  • Коментари

Премиерот Зоран Заев и новиот претседател на државата Стево Пендаровски вечерва им се заблагодарија на гласачите за дадената поддршка.

Пендаровски вети дека ќе биде претседател на сите граѓани, а Заев пак повтори дека не го заборава ветеното и набрзо ќе се фати за метлата и ќе „зачисти“ во Владата.

Претходно «
Следно »