ВЕЧЕРВА ТВ ДУЕЛ ПОМЕЃУ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ И СДСМ: Николоски – Шекеринска

  • September 14, 2018

Откако лидерот на СДСМ и претседател на Владата, Зоран Заев, избегна ТВ дуел со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва ќе се соочат ставовите на високи функционери на двете партии. Во емисијата 360° на Телевизија Алсат Телевизија, каде домаќин е Васко Попетрески, на маса ќе седнат потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски и заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска.

Претходно «
Следно »