ВЕЉКО ЈА ПОКАЖА ТЕТОВАЖАТА: Ликот на овој човек на сите нас ни е добро познат, а кога ќе видите каде го истетовира ќе занемете!

  • April 13, 2019

Вељко Ражнатовиќ, синот на пејачката Цеца на социјалните мрежи објави фотографија на која е гoл, а на сите во очи им падна неговата нова тетоважа.

Местото за новата негова тетоважа е неговата рака, а на тетоважата е Гаврило Принцип кој пѕка со пи*тoл.

Според коментарите на фановите оваа тетоважа му стои одлично, а и позитивно ја прифатија многумина.

Инаку Гаврило Принцип е познат по тоа што извршил атентат на австроунгарскиот принц Франц Фердинанд и неговата сопруга Софија во Сараево на 28 јуни 1914 година.

Главна вест во српските медиуми инаку е свадбата на синот на Светлана Цеца Ражнатовиќ а таа пак не ја kpие возбудата која ја чека оваа година по повод женењето на својот син Вељко Ражнатовиќ.

Свадбата која ќе биде за неколку месеци ќе биде традиционална, пренесуваат српските медиуми.

Исто како неговиот татко Вељко ќе ја земе својата свршеница Богдана Родиќ од своето родно место, ќе пykа во јаболко и ќе ги применува сите традиционални обичаи.

Потоа младенците, сватовите и роднините ќе се вратат во Белград каде ќе ги дочека Цеца, а воедно и ќе се одржи венчањето. Ова ќе биде најголема веселба во семејството на пејачката по свадбата на Цеца и Аркан.

Пејачката не kpие дека веќе во ек се подготовките и дека нема да штеди пари за нејзиниот син.

Претходно «
Следно »