ВЕЌЕ ИЗБРАНА ЛОКАЦИЈАТА ЗА ИЗГРАДБА НА МИГРАНТСКА НАСЕЛБА: Жителите на Аеродром загрижени поради најавите на владата!

Поврзано

СО СДСМ НА ВЛАСТ: Цвета финасискиот kpиминал во Македонија

Од 509.907.569 денари штета преку 94 kpивични дела во 2015 година до 9.315.337.006 денари штeта врз буџетот преку 122...

СО НОВАТА УРЕДБА НА ВЛАДАТА: Бројот на патниците во возилата да изнесува најмногу до 50% од капацитетот на возилат

На денешната седница Владата ја дополни Уредбата со законска сила примена на Законот за превоз во патниот сообраќај за...

ОСТАНА МИСТЕРИЈА: Ниту еднаш Катица не објасни на јавноста што тоа ќе биде ОК

Вечерва во емисијата „Што не е јасно“ гостуваше адвокат Сузана Јошевска Анастасовска при што посочи дека во текот на...

И покрај загриженоста на жителите на општина Аеродром, дека на територија на нивната општина ќе се градат мигрантски населби, и покрај апелите на општинските власти Владата да се откаже од овој план, владиниот кабинет на Зоран Заев веќе разгледувал и конкретна локација за тоа каде би се изградиле зградите во кои треба да бидат сместени мигрантите од Сирија, Авганистан, Ирак, Либија, Сомалија

 

Аеродромци се загрижени дека владата нема да ги послуша нивните апели и да се откаже од изградба на мигрантски кампови во нивната општина. Како што објавуваат на ФБ групата „Аеродром во моето срце“, добиле информација од извор близок до владата дека веќе се разгледувала конкретна локација за изградба на мигрантската населба.

Истата се наоѓа во близина на училиштето „Лазо Ангеловски“ во населбата Ново Лисиче.

Актуелно

НЕ СЕ 67 ТУКУ 76 НОЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Дури 52 се од Скопје!

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 885 тестирања, а регистрирани се 76 нови случаи...

И КАТИЦА ПРОПЕА: Се менувал член во законот за Заев да добие ослободителна пресуда за „Поткуп“, обвинителката во целост се согласува завршните зборови на...

Екс обвинителката Катица Јанева во заршните зборови за случајот рекет ги покажа своите гласовни способности и пропеа изнесувајќи низа на скандалозни тврдења. Јанева во своето...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

Повеќе вести