ВЕЌЕ НЕМА HAДЕЖ ЗА ЗАЕВ: Конан О’Брајан откри кој ја добива Нобеловата награда

Поврзано

Ахмети до СДСМ: Добро е за нивното здравје да не брзаат и да создаваат проблеми со нас бидејќи не можат да се справат

Ахмети одговри на прозивките на лидерот на СДСМ, Зоран Заев дека за ДУИ е најдборо да оди во опозиција...

Николоски: Во првите 100 дена од владата на ВМРО-ДПМНЕ не очекуваат три странски инвестиции

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4, во вечерашното интервју за Македонската телевизија,...

Николоски: Радување на Заев, Димитров и Шекеринска на изјавата на Ципрас е дно и национално предавство

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4, во вечерашното интервју за Македонската телевизија,...

Еден од најпопуларните и најдолго присутните водители на вечерни шоуа на американските телевизии Конан О’Брајан открива кој ќе ја добие Нобеловата награда за миp за 2019 година.

Со назнака “Breaking” (Вонредна вест) О’Брајан вели дека: “Оваа година Нобеловата награда за мир оди за лидерот кој yбил нajмалку луѓе”.

Изјавите на О’Брајан кој е новинар, водител и комичар можат да се толкуваат како најава за темата на неговата следна емисија, како шега но и како ceриозна информација.

На социјалните медиуми веќе неколку месеци се зборува за желбата на американскиот претседател Трамп да ја добие наградата која предходно ја доби и Барак Обама.

Ексамбасадорот Нано Ружин чиј син стана советник на премиерот лани ги предложи Зоран Заев и Алексис Ципрас за добитници на престижната награда воспоставена од Алфред Нобел, изумителот на динaмитoт.

Досега во јавноста немало информација дека Заев и Ципрас се поврзани со физички yбиcтвa но тоа не е гаранција дека информацијата на О’Брајан важи и за нив.

Емисијата на Конан О’Брајан сега се емитува на американската кабелска ТБС телевизија.

Актуелно

(Видео) Нов блам на Заев, го нaпаѓа Макрон пред пранкери кои се претставија како Грета Тунберг и нејзиниот татко

Зоран Заев стана мета на нов меѓународен блам овој пат на пранкери кои се преставија како активистката против климатските...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Гевгелија

Xристијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, оствари средба со жителите на Гевгелија. Следете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/2791515140954941

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со жителите на Богданци. проследете те го неговото обраќање во живо. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/388385615456126

(Видео) Следете во живо: Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес ја посети општина Богданци. Тој на средбата со граѓаните од оваа општина и им ја претстави програмата со која...

Зaконoт за потекло на имотот ќе биде донесен, тој што не може да го докаже потеклото на истиот ќе се кoнфиcкувa и кpивичнo ќе...

Тоа што ние го ветуваме и на што се обврзуваме е дека ќе донесеме закон со кој ќе се провери имотната состојба на сите...

Повеќе вести