May 16, 2021, 9:17 am

„Ве молам пријавете го идиотот кој го направи ова!“ – Игор Џамбазов и неговата сакана Илина во пpopблеми

Поврзано

- Advertisement -

Игор Џамбазов деновиве преку својот Инстаграм профил им се обрати на сите следбеници и им порача нешто од име на неговата сакана, Илина Арсова. Имено, нејзиниот Инстаграм е хакиран, а во соооштението на профилот пишува:

Дечки, некој го хакнал профилот на Илина Арсова. Сите пораки што ќе ви стигнат, не се од Илина туку од идиотот што го хакнал. Ве молам, пријавете и блокнете…Игор, пишува Џамбазов.Социјалните мрежи се повеќе стануваат главна алатка за маркетинг и бизнис, па хакерите ги користат профилите на оние корисници кои имаат голем број следбеници или пријатели за сопствени цели.

Нападот има и одбрана и тоа не било каква, затоа брзо очекуваме епилог во полза на омилената македонска јавна двојка.

 

Latest News

Дневен xopockoп за 16. мај 2021 година

Дневен хороскоп за недела, 16. мај 2021 година. Бик 21.4- 20.5. Љубов Ви претстои играње игри во кои вие глумите. Пресечете го...

More Articles Like This