(Видео)АВТОПАТ КОН ТЕТОВО, НЕМА: Снегот се уште неисчистен на автопатот Скопје – Тетово!

  • January 10, 2019

Автопатот Скопје-Тетово втор ден не е исчистен од снегот и предизвикува вистинска опасност за возење.

Слична ситуација и во градот Тетово каде движењето на возилата се одвива многу тешко.

Граѓаните роволтирани од власта на социјалните мрежи постојано објавуваат фотографии и видеа од (НЕ) справувањето на власта со снегот кој се уште не прекинато паѓа низ целата земја.

Autostrada Tetovë – Shkup krejtësisht e pa pastruar nga bora. Gjendje e ngjashme paraqitet edhe brenda qytetit të Tetovës ku lëvizja e automjeteve po shkon me shumë vështirësi.

Gepostet von Alsat am Donnerstag, 10. Januar 2019

Претходно «
Следно »