(Видео)АКО САКААТ И СО ТЕНКОВИ НЕКА ДОЈДАТ: Стевчо Јакимовски ги повика сите на одбрана на државата – порача дека нема да го поколебаат!

  • August 23, 2018
  • Коментари

Новата кривична пријава која актуелната власт ја поднесе против екс-градоначалникот на општина Карпош и претседател на ГРОМ, Јакимовски ја гледа како намера да се врши притисок врз неговото и партиското работење, особено поради повикот за бојкот

 

Ова само јасно покажува дека нивната намера да вршат притисок врз мене, врз мојата партија нема да им успее, не со кривични пријави со тенкови да одат на мене на 30-ти септември не излегуваме на гласање ќе си правиме ајвар, а нивното отрезнување ќе дојде после 30-ти септември кога народот ќе им каже тоа што има да им каже. – вели Јакимовски.

 

Јакимовски додава дека има сознанија дека актуелната власт имала намера да му ја „расипе“ свадбената забава на Јакимовски, особено поради фактот што во текот на утрешниот ден ќе се жени неговиот син.

Пред да ми се одземе пасошот и пред да ми се одреди мерка на претпазливост, претходните 10 дена СДСМ се фалеше дека ќе му ја упропасти свадбата на Стевче Јакимовски, значи имам свадба за мојот син. Свадбата ќе биде утре и ова е дел од тоа сценарио за притисок врз мене. Јас сакам да им кажам дека нема да ме поколебаат во својата одлука секој патриот во Република Македонија е должен да застане во одбрана на уставното име без разлика со што му претат какви закани има и со какви све средства се подготвувени претставниците на македонскиот режим да се искористат.

Изјава на Стевчо Јакимовски во врска со новата кривична пријава…

Posted by infomax.mk on Thursday, 23 August 2018

Претходно «
Следно »