(Видео)АМДИ БАЈРАМ ЗА СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ: Го „лапнавме“ како сарма во Шуто Оризари!

  • March 2, 2019

Пратеникот Амди Бајрам на претходните претседателски избори жecтoко го нaпaѓaшe Стево Пендаровски.

Сега истиот Амди дури се откажа од сопствената кандидатура за да го поддржи Пендаровски.

– Стево Пендаровски киселиот купус го лапнавме како сарма во Шутка. Ќе го нема на вториот круг, со 120.000 гласа во Македонија го победивме, тоа со нашиот претседател за Ѓорге Иванов кој гласавме. – рече Бајрам на митинг во Гевгелија за време на кампањата за претходните претседателски избори.

 

Амди го „лапнал“ Стево Пендаровски како „купуз“

Што зборуваше Амди Бајрам за Стево Пендаровски…

Gepostet von infomax.mk am Samstag, 2. März 2019

Претходно «
Следно »