(Видео)АНЃУШЕВ ВЕЛИ „РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА“, ЗАЕВ ГО КОРЕГИРА: Премиерот му упадна на вице-премиерот со додавката „Северна“ па се изнасмеа!

  • February 25, 2019
  • Коментари

Вицепремиерот Кочо Анѓушев на прес-конференција за медиумите, раскажувајќи за економскиот развој го употреби името Република Македонија.

На ова реагираше премиерот Зоран Заев кој го корегираше, а потоа се вцрвени од смеа.

 

Претходно «
Следно »