(Видео)БАРДИ СТРЕЛАШЕ ЗА ПОБЕДА НА ЛЕВАНТЕ И КРАЈ НА СЕЗОНАТА: Македонскиот репрезентативец постигна гол за победа

  • May 13, 2019

Енис Барди е херојот на Леванте, затоа што во претпоследното коло постигна погодок за побед над Џирона (1-2) и на тимот му донесе опстанок во шпанска Ла Лига. По натпреварот, македонскиот репрезентативец истакна дека е среќен за тимот и дека ова е најважниот гол во неговата кариера.

„Многу патевме оваа сезона, со ВАР-технологијата, со судиите… Но, сега имавме добар натпревар, второто полувреме посебно беше наше. Кампања ја имаше топката, ме виде и ме проигра, а јас знаев што ќе прави дефанзивецот. Шутнав најсилно што можев. Ова е најсреќниот гол во мојата кариера. Среќен сум за тимот, тренерот, навивачите. Сега треба да славиме. Заслуживме опстанок“, изјави Барди.

За Леванте последното коло ќе биде без притисок, затоа што веќе се знаат екипите што в година ќе играат во Сегунда.

Претходно «
Следно »