(Видео)БАРИКАДИ ПРЕД СОБРАНИЕТО: Демонстрантите поставија барикади, полицијата насила ги сруши

Поврзано

ВМРО-ДПМНЕ и утре на средби со граѓаните во повеќе населени места

Во текот на утрешниот ден 02.07.2020 година, носителите на листи на ВМРО-ДПМНЕ, ќе остварат средби со граѓани и ќе...

За македонскиот јазик и за Гоце Делчев нема преговарања

Преговори за македонскиот јазик, за нашиот мајчин јазик, за Гоце Делчев и сите оние луѓе кои што го дале...

Tепачka во штабот на СДСМ во Македонски Брод, поврeден е градоначалникот

На 30 јуни околу 20 часот во просториите на изборниот штаб на СДСМ од Македонски Брод, кој се наоѓа...

Неколку стотина граѓани вчера протестираа пред Собранието на Р.Македонија, каде изразија незадоволство и револт поради повторното гласање на законот за ратификација на договорот од Преспа, откако претседателот Ѓорѓе Иванов одби да го потпише првиот пат

На протестот присуствуваа и неколку говорници, меѓу кои и Љупчо Палевски и Јанко Бачев.

По завршувањето на протестот, демонстрантите поставија импровизирани барикади на крстосницата помеѓу Градската болница и Собранието на Р.Македонија, на која беа истакнати пораки напишани од демонстрантите. Меѓу оние кои протестираа на барикадите беа и мајки со деца, постари но и млади луѓе.

Неколку часа по поставувањето на барикадите дојде и до расправија помеѓу полицијата и демонстрантите, за на крајот, нешто по полноќ на сила истите да бидат отстранети од страна на полицијата.

Актуелно

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Почнува пријавувањето за гласање на лицaтa со Koвид-19, во caмoизoлaција, бoлни, нeмoќни и хpoничнo бoлнитe

Почнува пријавувањето до Општинските изборни комисии на лицата со Ковид-19 и во самоизолација, на болните, немоќните и хронично болните за гласањето на предвремените парламентарни...

Повеќе вести