(Видео)БАРСЕЛОНА ПОВТОРНО ПОБЕДНИК НА БЕРНАБЕУ ПО САМО ТРИ ДЕНА: Каталонскиот клуб успеа повторно да слави против Реал Мадрид

  • March 2, 2019
  • Коментари

Барселона уште еднаш за само три дена го преслуша мадридски Реал на Сантијаго Бернабеу.

Пред само три дена во Купот на Шпанија, Барселона убедливо славеше на гостувањето во Мадрид со 3-0, а денес повторно извојува победа со резултат од 1-0.

Традиционално, Рамос беше задолжен за провокации и во неколку дуели се обидуваше да го испровоцира Меси, но асот на Барселона остана фокусиран на победата.

Погледнете ги головите и од дуелот во Копа дел Реј

Претходно «
Следно »