(Видео)БРУТАЛНО АПСЕЊЕ НА НОВИНАР: Полицијата без причина и малтретираше новинар, го истепа и го уапси!

  • June 17, 2018
  • Коментари

Демократијата денес падна на секој испит, освен под услов ако бруталноста на полицијата, замолчувањето на слободната мисла, убивањето на слободата на говорот не се постулати на Европската унија

 

Вечерва брутално беше уапсен новинар и репортер на Инфомакс.мк, без никаква особена причина освен тоа што ги следеше протестите од самиот почеток. Претходно беше фрлено солзавец кон него од страна на полицијата, беше истепан, а на крајот и уапсен.

Реагираа сите пристуни новинари на апсењето, и се обидоа да ги запрат полицајците но добија закана дека и тие ќе бидат уапсени.

Ова е ситуацијата.

Претходно «
Следно »