(Видео)ВАЈЛДЕР И ФЈУРИ РАЗМЕНИЈА ТУПАНИЦИ УШТЕ НА ПРОМОЦИЈАТА НА БОКС МЕЧОТ: Мешаница и тепачка на промоцијата на бокс мечот помеѓу Вајлдер и Фјури

Поврзано

Официјално: Еве кога повторно ќе заигра РК Вардар во Лигата на шампиони

Eвропската ракометна федерација ги објави конечните термини за натпреварите од Лигата на шампионите, која во новата сезона ќе има...

Македонија ќе ја пречека Финска во „Борис Трајковски“

Македонската ракометна репрезентација ќе го почне новиот квалификациски циклус за ЕП 2022 со домашен натпревар против Финска, што ќе...

Филип Лазаров пoзитивeн на Koвид-19

Македонскиот репрезентативец, Филип Лазаров, кој настапува во германскиот клуб Ратингер бил позитивен на корона вирус враќањето од Македонија во...
- Advertisement -

Се „пресметаа“ уште на прес-конференцијата за мечот што се претвори во масовна тепачка. Тајсон Фјури со своите изјави го испровоцира Дионтеј Вајлдер, почнаа да се препираат, имаше вперување прсти во око и потоа се вклучија и нивните тимови.

По ескалацијата, Фјури остана без маица, а обезбедувањето го расчисти прес-центарот.

Минатиот месец две нивни прес-конференции пропаднаа поради навреди и препирања.

Ваквиот развој на настаните некои го коментираат како непотребен циркус, додека други сметаат дека провокациите помагаат „да му пукне филмот“ на противникот.

30-годишниот Фјури досега има 27 победи во 27 мечеви (од кои 19 со нокаут), а Вајлдер (33) го брани WBC појасот со 40 победи од 40 мечеви (39 нокаути).

Ситуацијата ескалира во 45-тата минута од видеото:

Latest News

(Видео) Додека пocкапува струјата, ЕЛЕМ pacпиша тендер за набавка на вода од три милиони денари

Додека струјата поскапува за 7,5%, ЕЛЕМ распишува јавна набавка на газирана и негазирана вода за скоро 3 милиони денари,...

Месеци пред изборите Тpaмп во вojна со Фejcбук и Tвитep, секојдневно му ги цензypиpaaт објавите

Административците во најголемата социјална мрежа „Фејсбук“, избришаа објава Доналд Трамп, затоа што ги прекршил правилата против ширење дезинформации за короанвирусот. Американскиот претседател во објавата споделил...

Три години не им чини времето: Опacниот oтпaд од Охис ќе бил изнeceн од државата кога ќе дозвoлaт временските ycлови

Винил хлорид мономерот од поранешната фабрика Охис ќе се преточи и ќе се транспортира од државата веднаш штом ќе дозволат временските услови потребни за...

Тортевски згpoзен од Саше Политико: Бара СДСМ да си ги земе во партија Тодоров и Поповски

Адвокатот Александар Тортевски кој воедно беше еден и од најгласните поддржувачи на „шарената револуција“ е згрозен од начинот на кој што Саше Политико и...

Пpoтест за Универзална сала вечерва во 20 часот

Пред платото на Универзална сала вечерва во 20 часот ќе биде одржан собир во знак на револт откако во јавноста излезе информацијата дека истата...

More Articles Like This