February 28, 2021, 1:41 am

(Видео)Венко да тера помалку PR, а повеќе работа, на граѓаните им требаат навремени и достапни здравствени услуги за да се спаси човечки живот

Поврзано

Илија Димовски: Ни тpeбa peвoлyциja нa yмoт и љyбoв кoн тaткoвинaтa

Фантазиите и фикциите на политичката владејачка елита во Македонија во односите со Бугарија… Ни треба нова надворешна политика, нова...

Костовски до Смилевски: Koгa вeќe ништo дoбpo нe нaпpaви зa oпштинa Бутел, нeмoj дa гo yништyвaш и тoa штo гo имaмe

Кога веќе ништо добро не направи за општина Бутел, немој да го уништуваш и тоа што го имаме. Велимир...

Мицкоски: Уцeнeти лyѓe мopa дa пeaт кaкo штo им e кaжaнo

Уценети луѓе мора да пеат како што им е кажано – коментира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на Фејсбук. Постот на...
- Advertisement -

Додека многу луѓе во пендемијава секојдневно се борат за својот живот, министерот Венко Филипче не е способен да ги исполни ниту неговите сопствени ветувања дека навремено ќе обезбеди вакцини за имунизација, пишува на фејсбук Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ.

Додека министрите за здравство на Србија, Албанија, Бугарија, Грција напорно работеа и веќе им овозможија вакцинација на нивните граѓани, на доброволна основа, Венко Филипче правеше неетички PR со пациенти-деца и Дедо Мраз.

Додека лекот Xarleto (Клексан, против згрутчување на крвта) во Германија е 10€, Венко “заборавил” во Македонија да го стави на позитивната листа и истиот болните пациенти го плаќаат по 60€, од што некој зема дебели провизии.

Затоа на граѓаните не им треба PR-от на Венко, туку им треба конкретна и организирана помош за да се спаси човечки живот преку навремени и достапни здравствени услуги.

https://www.facebook.com/Antonio.Miloshoski/videos/239112781134781/

Latest News

Во бopбaтa пpoтив Koвид-19: Италија ги зaocтpи мepкитe вo пeт oд двaeceт peгиoни

Италија ги заостри ограничувањата во пет од 20-те региони на земјата во обид да го спречи ширењето на новите...

More Articles Like This