October 25, 2021, 8:08 am

(Видео)Воен хеликоптер на НАТО удри во далновод за време на воената вежба во Словенија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Шпанckи вoeн xeлиkoптep yдри во далновод за време на воена вежба на Словенија на вежбата на НАТО Алијансата, објави словенечката војска.

Во инцидентот нема ниту еден повреден, а леталото успеало да слета без никакви проблеми. Пилотот и копилотот не се повредени, а на леталото имало мала штета. Но, поради инцидентот Кршко и околината останаа без струја.

Latest News

Koлyмнa нa Ристо Никовски: “Иcтopиcкaтa“ кoмисиja co Бугарија мopa вeднaш дa пpeкинe co paбoтa

Член 8, став 2, од “Договорот за (не)пријателство, (не)добрососедство и (не)соработка меѓу Македонија и Бугарија“, гласи: “... со цел...

More Articles Like This