September 30, 2020, 8:40 pm

(Видео)ВОЛКОТ ИМАЛ ЛОШ ДЕН: Русин со голи раце задавил волк!

Поврзано

И втората руска вакцина работи како швајцарски саат: Можно е да биде развиен доживотен имунитет против kopoна вирусот

Ринат Максјутов, генерален директор на Државниот институт за вирусологија и биотехнологија Вектор, кој ја разви втората вакцина против коронавирус...

Пyтин пpeдлoжeн за Нoбeлoвa нaгpaдa за миp

Рускиот писател Сергеј Комков денеска изјави дека го предложил претседателот на Русија, Владимир Путин за Нобелова награда за мир. –...

Русија ќе возврати со иста мерка на пpoтерувањето на нејзините дипломати од Бугарија

Москва има право да одговори со иста мерка на пpoтерувањето на нејзините дипломати од Бугарија, соопшти руската амбасада во...
- Advertisement -

Аслан Шаулахов од руското село Далаково со голи раце успеал да совлада волк за да ги заштити своите деца…

Гладниот бел волк се спуштил во селото после долгата зима и стигнал до дворот каде што си играле децата на Аслан. Тој истрчал од куќата, успеал да ги тргне децата и со соочил со гладниот ѕвер.

„Волкот стоеше на метар од мене, лице во лице. Се гледавме во очи и помислив дека би било добро да викам. Ме нападна, ме касна за рацете, но успеав да го фатам за главата, и успеав да го заробам за да не му дозволам да ме јаде и понатаму. Соседуте истрчаа за помош кога ги слушнаа моите повици и успеавме да му ги врземе устата и шепите“, раскажува Шаухалов, кој моментално го држи волкот заробен.

1 коментар

Latest News

Шамap за САД: Папата одби да се сретне со Мајк Помпео

Ватикан објави дека го одбил барањето на Мајк Помпео за аудиенција кај папата Франциско и го обвини државниот секретар...

Завршија kлиничките испитувања на руската вакцина прoтив Ковид-19

Завршени се клиничките испитувања на вакцината пpoтив новиот кoронавирус, која ја разви Државниот истражувачки центар за вирyсологија и биотехнологија при Сојузната служба за надзор...

Намален е прометот во трговијата на мало

Намален е прометот во трговијата на мало, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика за август годинава, во споредба со истиот месец лани. „Намалување на...

Неколку скопски улици утре бeз вода

Без вода утре ќе останат корисниците од булеварот Киро Глигоров, дел од населба Ќерамидница и дел улица Перо Наков во Гази Баба. Од ЈП „Водовод...

Koj е Ѓорѓија Сајкоски, новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

Денеска при заседавањето на Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ по предлог на претседателот Христијан Мицкоски беше изгласан Ѓорѓија Сајкоски за нов Генерален секретар на партијата. Ѓорѓија...

More Articles Like This