(Видео)ГЕРМАНСКА ДОКТОРКА НОМИНИРАНА ЗА НОБЕЛОВА НАГРАДА: Овој начин на исхрана може да помогне во борбата со ракот

Поврзано

Зaрaзeнитe со Koвид-19 би можеле да не го вратат сетилoтo за миpиc

Еден од десет пациенти никогаш нема да го вратат чувството за мирис и вкус по излекувањето од коронавирусот, покажуваат...

Пyшaчи внимавајте – Научниците открија нов cимптoм на кoрoнaвиpycот

Светската здравствена организација издаде предупредување за нов симптом на коронавирусот кој е алармантен, но не се појавува често. Коронавирусот до...

НОВ СВИНСКИ ВИPУС СЕ ФАЌА ЗА ОРОТО

Вирусите ги дочекаа своите пет минути на оваа планета. Во денови кога короната пустоши по светот и по Македонија,...

Доктор Џоана Будвик е германска биохемичарка, која во 1950 докажала дека во крвта на секој човек кој е дијагностициран со карцином недостасуваат поединечни клучни елементи како фосфат и лопопротеин. Без нив ќелиите на ракот растат и се размножуваат без контрола

Како што наведува Будвик, масните киселини со барем 18 атоми на карбон во ланец со јаглехидрати можат да го решат проблемот. Овие масни киселини можат да се најдат и во лененото масло, кое не смее да биде обработено и загревано, затоа што тоа штети на неговата структура.

„Исхраната на луѓето често се состои од материјали кои имаат долг век на траење и кои се преработени така да не спаѓааат во групата на здрави производи“, рекла Будвик.

Ленот и лененото масло имаат силно антиканцерогено својство, но тие исто така ги чуваат крвните садови кои станале тврди и ронливи, особено кај пациенти со карцином. За најдобри резултати, лененото масло би требало да се комбинира со урда во изедначена смеса. Оваа комбинација пружа корисни елементи погодни за ќелиите.

https://www.youtube.com/watch?v=nFWwP2D7m3E

Упатство за исхрана:
– Не конзумирајте шеќер како засладувач, користете цеден сок од грејпфрут
– Не јадете животински маснотии, како сланина
– Потполно исфрлете преливи и топинзи
– Заборавете на мајонез
– Месото е дозволено, но исклучиво органско
– Пијте свежи сокови од целер, морков и цвекло
– Три пати дневно пијте топол чај од нане, грејпфрут или шипинки. Можете да ги засладите со мед.
– Исфрлете вештачки засладувачи, особено високо фруктозен пченкарен сируп
– Исхраната мора да биде без хемикалии
– Исфрлете преработена храна
– Ограничете употреба на лекови
– Не пијте флаширана вода и вода од чешма (било која течност која содржи флуорид)
– Јадете само свежо подготвена храна

*Целта на овој рецепт не е да пружи лажна надеж, туку како додатна опција во борбата против ракот. На вас е да донесете одлука дали ќе го испробате овој рецепт.

Актуелно

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Операција Атлантик

Под кодното име „Атлантик“ била водена мега разузнувачка операција за следење на сите противници на промената на името, во операцијата на „УДБА“  биле следени...

(Во живо) Бoмбa на Љупчо Палевски, приcлyшкyвани и следени новинари, политичари и активисти на „Бојкотирам“

Во „Public Room“ на прес конференција, Љупчо Палевски открива дека во период пред референдумот биле прислушкувани и следени, новинари, политичари и активисти на движењето...

Брима Галуп воопшто не спровела анкета, СДСМ „води“ само на непостоечки анкети!

Новинарот Горан Момировски во емисијата „Заспиј ако можеш“ откри скандал од невидени размери споделувајќи со македонската јавност дека Брима Галуп воопшто не спровела никаква...

Повеќе вести