(Видео)ГОЛА ФЕМИНИСТКА МУ СЕ НАФРЛИ НА БЕРЛУСКОНИ: Погледнете ја реацкијата на екс-премиерот на Италија!

  • March 4, 2018
  • Коментари

Во моментот кога поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони пристигна да гласа на парламентарните избори, одеднаш топлес активистка на ФЕМЕН скокна на масата и му порача дека неговото време истекло.

Со црн маркер на градите ѝ беше напишано „Берлускони, вашето време истече“, а на грбот ѝ беше напишан зборот ФЕМЕН. Берлускони веднаш си замина од гласачкото место.

Денеска во Италија се одржуваат парламентарни избори, а според анкетите постои можност некогашниот премиер Берлускони, да освои најмногу пратенички места, но не и парламентарно мнозинство. Ова не е прв пат на 81-годишниот Берлускони да се соочи со топлес активистка од ова движење.

Претходно «
Следно »