(Видео)ГОРАТ НЕБОТО И ЗЕМЈАТА ВО СИРИЈА: Руските авиони ги „пржат“ терористите, Сириската армија ги дотолчува!

  • August 6, 2016

Жестоките борби помеѓу џихадистите и сириската војска во предградието на Алепо траат веќе неколку дена, откако пропадна контраофанзивата, џихадистите се на удар од воздух и од земја.

oruzje_sirija_rusko

Воздушните-космички сили на Руската Федерација извеле серија напади над непријателските утврдувања и позиции во и околу градот.

Руските бомбардери ги гаѓале позициите на Ал Нусра и насобраните фракции. Дејствувањето на руските авиони додатно се интензивира како одговор за смртта на неколку руски војници, чии тела моментално се кај терористите , кои бараат ослободување на свои соборци во замена за нив.


Претходно «
Следно »