(Видео)ГО ИСПРАТИ НА СПИЕЊЕ: Малтретираше навивач на Ливерпул, па доби нокаут од продавач на шалови

  • May 26, 2018

Вечерва во Киев се игра големото финале во Лигата на шампиони помеѓу Реал Мадрид и Ливерпул. Не може да помине без инциденти кога се англиските фанови во прашање, па деновите во Киев имаше неколку немили сцени во кои главни актери беа токму навивачите на Ливерпул.

Пред два дена англиските навивачи беа нападнати од украински хулигани, а денес камерите успеаа да снимат еден хулиган кој удри постар навивач на Ливепрул, но по неколку секунди доби – нокаут.

Претходно «
Следно »