(Видео)Градоначалникот на Кисела Вода влезе во cyдир од кој излезе нokayтиран

Поврзано

Дамовски за Заев: Секогаш звучи како тукушто да излегол од кафеана, само што сега призна

Режисерот Борис Дамовски реагира за објаснувањето на лидерот на СДСМ и експремиер Зоран Заев за вулгарната порака до „шарените“...

(Видео) „Ги излaжaа земјоделците, го излaжаа народот за платите, излажаа за СЀ!“

Излажа за промена на Уставот! Ги излажаа земјоделците, го излажаа народот за платите, излажаа за СЀ! #МакедонијаНеЗаборава, напиша Игор Јанушев од...

Казаков до дијаспората: Ве повикувам сите масовно да дојдете во Македонија и да го остварите вашето уставно загарантирано право

Почитувани Македонци кои живеете и работите во дијаспората, за жал овие избори скратено ни е нашето право за гласање...

Цели две години не можете да промените една канта за отпад на игралиште кое е направено во времето на ВМРО-ДПМНЕ, додека давате тендери на фирми стари 24 часа да си играат чистење во ОХИС, пола народ ќе ни изумре поради непрофесионалиам и аматерство. И вие ќе зборувате за лошо владеење? – вака советникот од советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во општина Кисела Вода денес ја коментираше ситуацијата во општината предводена од градоначалникот Филип Темелковски

„Вие ќе зборите за криминал каде што пола влада ви е корумпирана, каде пола градоначалници ви се шверцери на цигари, каде што премиерот фабрики за марихуана…вие г-дин Темелковски ќе зборувате за криминал кај што имате претседател на партија и премиер ‘евро за Вицето, евро за црквата’, кај што не се знае колку милиони со ‘Луј Витон’ ташни изнесовте од државата. Вие ќе говорите за криминал? Па за две години го опљачкавте и народот и државата“ – констатираше Орце Ѓоргиевски, координатор на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во општина Кисела Вода.

 

Актуелно

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Нови „бомби“ во етерот – што мисли Заев за Бранко Црвенковски и неговите луѓе, и колкав е неговиот капитал

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разгвор кој Зоран Заев го...

Повеќе вести