(Видео)ГРМЕШЕ „ОЈ ВАРДАРЕ МАКЕДОНСКИ“: Земјата се тресеше во сала на песната „Ој Вардаре Македонски“

  • February 16, 2019

Македонската дива Виолета Томовска ја испеа песната „Ој Вардаре Македонски” како најава за натпреварот меѓу Вардар и Веспрем во Лигата на шампионите, пренесе „Спортмедиа.мк“

Среде Скопје грмеше „Ој Вардаре Македонски”, за да има даде крила и дополнителна мотивација на „црвено-црните” ракометари.

Претходно «
Следно »