(Видео)ГРУЕВСКИ ЗА АФЕРАТА „ЕВРО ЗА ВИЦЕТО, ЕВРО ЗА ЦРКВАТА“: Cудиjaтa кој го ослободи Заев при експлицитни докази, ме ocуди мене за „Мерцедесот“ без докази!

Поврзано

Мисајловски: Се обврзувам дека ќе го дадам својот максимум за обнова на Куманово

Тоа го заслужува градот кој е најголем во Македонија, а сепак се дави во урбан хаос. Се дави во...

Николоски: Нема фирма која не е изpeкетирана, првпат видовме политичар како зема кеш

Кампањата е веќе започната, во четвртата изборна единица каде што сум носител на листата на ВМРО ДПМНЕ ние сме...

МИЦКОСКИ: Заев е подготвен буквално на сѐ, само за да остане на власт

Во интервју за Курир, кое интегрално ќе се емитува утре, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски потенцира дека, за жал,...
- Advertisement -

Ако добро се сеќавам, пред да стане премиер Зоран Заев беше само градоначалник на Струмица, констатираше водителката која го водеше интервјуто со Никола Груевски за „Пинк 1“ телевизија, објаснувајќи дека позади него има доста валкани афери со примање на мито

„Афери како афери ги има повеќе, има многу. Но има една каде што човекот на кој што тој му барал мито отишол во полиција и пријавил. Полицијата пријавила до обвинителството, и обвинителството издало налог за т.н. ПИ мерки, тоа значи снимање. Полицијата му поставила камери на неговата машна, или одело или не знам каде и тој така отишол во канцеларијата на г-дин Заев каде што е снимен целиот разговор, каде се гледа дека г-дин Заев бара мито и го условува со плаќање на пари за она што законски му следува на тој човек.“ – вели Груевски.

Тој забележува на неколку работи.

„Дел од парите треба да ги даде на неговиот брат. Второ забележливо е како му објаснува дека тоа сите го прават, и му наведува други фирми кои исто така ги оствариле своите права во општината но претходно постапиле така како што тој сега бара од нив и ги наведува по име кои фирми“ – вели Груевски.

Судот и судијката, и обвинителите кои мене ме осудија за мерцедесот, него го ослободија за ова – додава Груевски, иако има ПИ мерка со наредба на обвинителството, со звук и слика. Експлицитно, објаснува Груевски.

„Судиите се или преплашени или дел се блиски до СДСМ“ – вели Груевски, објаснувајќи ја одлуката на судиите во процесите против него и против Заев.

Груевски за „едно евро за Вицето – едно за црквата“

Груевски за „едно евро за Вицето – едно за црквата“

Julkaissut infomax.mk Sunnuntaina 17. helmikuuta 2019

Latest News

(Видео) Еkcплозијата во Бејрут е трета најсилна еkcплозија вo историјата

Екcплозијата во Бејрут, главниот град на Либан, е трета најсилна во историјата, веднаш по експлозијата на нуkлеарни бoмби по...

По Русија и Велика Британија најави помош за Бејрут

Велика Британија објави дека ќе му помогне на Бејрут со пет милиони фунти како и дека ќе обезбеди медицинска помош и помош при потрагата...

Њујорк воведува контролни пунктови за кaрантин на влезовите во градот

Њујорк ќе постави контролни пунктови за кaрантин на клучните влезни места за да обезбеди патници од 35 сојузни држави, каде епидемиолошката состојба е неповолна,...

ВМРО-ДПМНЕ работи на формирање на Влада, но договор со ДУИ се уште нeмa

„ВМРО-ДПМНЕ работи на формирање на парламентарно мнозинство. Информации од непотврдени и непроверени извори нема да потврдуваме ниту да демантираме“ - реагираат од партијата по...

Франција гyби контрола, регистриран најголем број новозарaзени од крајот на мај

Во изминатите 24 часа во Франција се регистрирани уште 1.695 случаи на коронaвирус, најмногу од 30 мај, кога тој број беше 1.828. Вкупниот број на...

More Articles Like This