(Видео)ГРУЕВСКИ ОТКРИ ЕДЕН ОД ЛАЖНИТЕ СВЕДОЦИ: „Има таков случај, ете на пример оној Томислав од Центар“

  • February 12, 2019

Екс-премиерот Никола Груевски, во мега-интервјуто за „Инфомакс.мк“ откри име на еден од сведоците на СЈО кој редовно давал лажни сведочења, со цел да ја отфрли неговата вина врз други и како што вели „да биде раат“

– Има луѓе кои не можат да го издржат притисокот и за да се извлечат од тоа, прифаќаат да сведочат лажно, за да бидат раат – да бидат мирни, па овие другиве да си ја чукаат главата по суд, или по затвори не дај Боже. Имаме лажни сведоци, да речеме оној Томислав од општинскиот комитет во Центар – советник во општина Центар и претседател на ОК во Центар. Класично лажно сведочење, и тој некако им стана сведок за се и сешто, пошто и во други случаи почна да се појавува – открива екс-премиерот Никола Груевски во интервју за „Инфомакс“.

 

(ВТОР ДЕЛ) Мега-интервју со Никола Груевски!

(ВТОР ДЕЛ) Мега-интервју со Никола Груевски!

Gepostet von infomax.mk am Dienstag, 12. Februar 2019

Претходно «
Следно »