(Видео)ГРУЕВСКИ ПРЕЧЕКАН СО ОВАЦИИ: Овации и аплауз за Никола Груевски на Конгресот во Валандово!

  • December 22, 2017
Вечерва на вонредниот Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ во Валандово присуствуваше и актуелниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски кој беше пречекан со оваации од публиката и присутните.Груевски како и 411 делегати денес и утре ќе присуствуваат во Валандово на изборот на новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, а како единствен кандидат е кандидиран досегашниот генерален секретар на партијата Христијан Мицкоски.

 

Претходно «
Следно »