September 25, 2020, 4:34 am

(Видео)ДАЛИ ОВА Е HOPМАЛНО: Вози со 100 на саат, а детето седи во отворен гепек

Поврзано

Силен зeмјотрес во Албанија, почувствуван и во Мaкедонија

Во 21:21 по локално време, земјотрeс во Албанија на 29 km југозападно од Елбасан, 9 km североисточно од Лушње...

Приштина и Брисел и спремaaт нoж во грб на Србија

Одбивањето на Приштина да расправа за Сојузот на српски општини ја доведе во прашање и средбата меѓу претседателот...

Вучиќ пристигна во Турција на средба со претседателот Ердоган

Српскиот претседател Александар Вучиќ пристигна во Истанбул, каде ќе се состане со турскиот колега Реџеп Таип Ердоган. Фотографиите од пречекот...
- Advertisement -

Возачите кои пред неколку дена се нашле на патот од Подгорица кон Никшиќ, биле во шок кога виделе како автомобил со подгориќки таблици вози дете во багажник на кој вратата му била отворена.

Дополнителен шок било што возачот јурел со 100 км на час.

Видео снимката со малиот во автомобил кој има негде 10 години е објавен на Инстаграм.

“На патот Подгорица-Никшиќ, дете од некои 10-11 години кое седи на некои плочки, со отворен гепек, и тој некогаш се држи некогаш не…Многу неодговорно од луѓево(може и родители) кои го возат!!! А гледајте ја брзината”, пишува во описот на објавата.

Извор: Спутник

Latest News

Ако немало Македонци, можело ли речиси 200 години да има „Македонско прашање“?

Кога се чита бугарскиот меморандум до членките на ЕУ, со кој се негира се’ македонско, почнувајќи од јазикот, секој...

Време: Сончево до 31 степен, попладне доаѓа дожд

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец. Кон...

Костовски: СДСМ планира приватизација на Македонски пошти

Трифун Костовски, сопственикот на Еуростандард банка во вечерашното гостување во емисијата Заспиј ако можеш вели дека е убеден дека подолг временски период е кроен...

Заев мора да сфати дека не држи мoнопол на клучните одлуки за европските прашања

Заев мора да сфати дека не држи монопол на клучните одлуки за европските прашања и мора да понуди платформа. Доколку сам го истурка процесот...

(Видео) Нов инцидент на полициска бpyталност

По вчерашниот бpyтален нaпaд на луѓе во Битола, вечерва нов инцидeнт со исти исход се случи во Скопје. На видеото кое кружи на...

More Articles Like This