(Видео)ДЕМОКРАТИЈАТА ВО „ЕВРОПСКА“ ХРВАТСКА: Пратеникот Иван Пернар со обезбедување изваден од седница на Собранието

Поврзано

Српските власти убедени, зад пpoтестите стојат странски служби

Мирни се вечерашните протести во Белград.За разлика од вчера демонтрантите не се обидуваат да влезат во Парламентот. Само повремено...

Дeмонстрантите им оставија садови со храна за кучиња на полицајците

– Околу илјада граѓани на Нови Сад вечерва кусо пред 21 часот ја завршија протестнниот марш до Плоштадот на...

Пpoтести и во Белград, граѓаните се собраа во центарот на градот

Во центарот на Белград, вечерва, петта вечер по ред, граѓаните се собираат на протeст. Граѓаните се собраа и во...

Во понеделникот обезбедувањето во хрватското Собрание морало да реагира и да го изнесе од салата пратеникот од партијата „Жив ѕид“, Иван Пернар, бидејќи не сакал самиот да ја напушти седницата, откако претседателот на Собранието Синиша Хајдаш Дончиќ го побарал тоа.

Откако добил две предупредувања поради довикување од место и се оглуши на барањето на спикерот да ја напушти седницата, Пернар остана на своето место и побара спикерот да го повлече своето предупредување.

По петминутната пауза, мораше да интервенира собраниското обезбедување и Пернар беше физички изнесен од седницата.

https://www.youtube.com/watch?v=39xcNK0W8J8

„Ова е диктатура, ова е начинот на кој Јандроковиќ ги води седниците, ова е начинот на кој се спречува секоја расправа. Ако мислите дека сум кукла на конци, дека ќе го зборувам она што нивните фини уши сакаат да го слушнат, ‚грдо’ се лажат“, напиша пратеникот Иван Пернар и го објави видеото од неговото изнесување од седницата и неговото обраќање после овој настан.

N1 – UŽIVO

Ovo je diktatura, ovo je način na koji Jandroković vodi sjednice, ovo je način na koji se suzbija svaka rasprava!Ako misle da sam lutak na koncu, da ću govoriti samo ono što njihove fine uši žele čuti, grdno se varaju!

Julkaissut Ivan Pernar Tiistaina 3. heinäkuuta 2018

Хрватскиот пратеник Иван Пернар беше гостин во студиото на „Инфомакс.мк“ минатиот месец, каде што зборуваше за лагите кои им биле кажани за влезот во ЕУ, и како што вели „бејките“ за НАТО.

Актуелно

ДАЛИ НЕРВОЗАТА КАЈ СДСМ Е СЕ ПОГОЛЕМА : Инцидент на собирот на СДСМ во радовишко Дедино каде реагирало обезбедувањето на Зоран Заев!

После пазарот во Тетово, Заев доживеал слична судбина и на собирот во општина Конче. Таму лично се обратил претседателот на...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Крива Паланка

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, вечерва оствари средба со жителите на Крива Паланка. Следете го во живо...

(Видео) И Ники пролупа, не е лесно кога треба да одговараш за велепpeдавство

Досега невидено издание во јавноста на министерот за надворешни работи Никола Димитров кој на вчерашниот предизборен митинг на СДСМ покажа многу емоции кои досега...

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Кратово

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, и кандидат за премиер на Република Македонија, Христијан Мицкоски, денес оствари средба со жителите на Кратово. Следете го во живо неговото...

(Видео) Избришана последната “бoмбa” со “кoмбинaциитe” на Заев за промена на името

Видео платформата Јутјуб од непознати причини го урнала профилот од кој беше објавена последната бомба за Зоран Заев во која тој зборува како се...

Повеќе вести