(Видео)ДЕСТИНАЦИЈА „НЕА БАГЕРИ“: Багерист пронашол начин како да се разлади за време на тoплoтниoт бpaн во Европа

  • June 30, 2019

Топлотниот бран стигна во Европа, а луѓето наоѓаат различни начини барем малку да се разладат.

Еден маж, чие видео е објавено на социјалната мрежа Фејсбук, одлучил да се разлади во корпата од багерот која е наполнета со вода.

Секако тука е и лименката со пиво.

„Утро во Германија. Седам во базен и уживам во животот” , напиша Германецот на Фејсбук страницата за екстремна температура во Европа и за еден ден е видено над 160 илјади пати.

Meanwhile in Romania… it's hot and workers need to chill! :)Report via @meteoplus

Gepostet von Severe Weather Europe am Donnerstag, 27. Juni 2019

Претходно «
Следно »