(Видео)ДИНКО ТРГНА ДА ГО АПСИ МИЛЕНКО: Македонската полиција го уапси на граница!

  • September 29, 2016

Динко Влев од Јамбол, кој стана познат како “ловец на бегалци”, бил уапсен на бугарско-македонската граница. Тој бил запрен од македонските гранични полицајци. Причината за апсењето била дека, бидејќи тој почнал да ги снима граничарите-јави бугарски Блиц.
dinko
Тој се обидел да пренесе спомен плоча, слична на онаа која беше скршена од Миленко Неделковски. Динко бил запрен од граничните полицајци и сеуште се наоѓа таму, соопшти Нова телевизија.

Името на Динко стана синоним за Бугарија.

Пред неколку дена Динко најави дека заминува да се расправа со Миленко Неделковски и луто му се закани. Најверојатно тоа е причината за неговото апсење.

Претходно «
Следно »