(Видео)ДОСАДНО, А?: Што мисли стручната јавност за излагањето на премиерот

  • December 6, 2018

Првата јавна дискусија од најавените пет јавни дебати за уставните измени се одржа вчера во владата.

Говорници беа премиерот Зоран Заев и универзитетските професори Владо Поповски и Љубомир Фрчкоски.

Сериозноста на дебатата најдобро ја отсликува видеоколаж објавен на социјалните мрежи, на кој во фокус е „мислењето на стручната јавност“ за ислагањето на премиерот.

Денеска се одржува втората јавна дебата во Универзитетот ФОН.

Ози шоу у позадина 😀Чисто околу сериозноста на „дебатава“🤣

Gepostet von Зоран Ристески Македонец am Mittwoch, 5. Dezember 2018

Претходно «
Следно »