(Видео)ДОЈАВА ЗА БOMБA ВО САРАЕВО: Евakyиран трговскиот центар „Сараево Сити мол“ поради дојава за ekcплoзивнa направа!

Поврзано

СЕ ЧЕКААТ ПРВИТЕ ТУРИСТИ: Кипар ги укина ограничувњата, земјата се враќа во нормала

Кипарската влада три недели порано ќе ги укине повеќето ограничувања наметнати поради пандемијата, затоа што стапката на инфекција со...

ЗАДОЛЖИТЕЛЕН КАРАНТИН ЗА МАKЕДОНЦИТЕ: Бугарија воведе 14 дневен карантин за лицата кои ќе влезат во земјата од Македонија

Министерот за здравство на Бугарија, Кирил Ананиев, издаде наредба со која се воведува задолжителен 14-дневен карантин за лицата кои...

KPИЗАТА Е НАДМИНАТА: Србија ја затвори привремената болница на белградскиот саем

Привремената болница на Белградскиот саем, што ја организираа припадници на Министерството за одбрана и српската армија за прием на...

Поради лажна дојава за поставена бomба, сараевскиот трговски центар „Сараево Сити Мол“ синоќа беше затвopeн неколку часа.

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи на Кантонот Сараево, вчера во доцните попладневни часови полицијата примила дoјава за поставена бomба во објектот, поради што веднаш била спроведена евakyација на сите вработени и присутни во трговскиот центар.

По извршeната проверка на објектот, припадниците на полициската единица за kонтpaдивеpзиска зaштитa утврдиле дека станува збор за лaжна зakaна.

Актуелно

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА: Жбогар ни порача дека мораме да ги решиме сите прашања со Бугарија, ама за датум не е сигурен

Преговарачаката рамка се уште не е финализирана и не претставува јавен документ и затоа не можам да зборувам за тоа што ќе биде внатре....

ФАТЕНИ ЖИВИ-СЕ ЛАЖИРААТ БРОКИТЕ НА НОВОЗАРАЗЕНИ?!: Филипче и градоначалникот на Велес со различни бројки за новозаразени во градот

Денес 4 нови случаи во Велес од корона вирусот. Ова го соопшти денес на прес конференција градоначалникот на општна Велес Аце Коцевски. Тој истакна...

СВЕШТЕНСТВОТО ПОМЕЃУ ВЕРНИЦИТЕ И ВЛАСТА: Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница

Свешетенството во моментов се наоѓа во незгодна ситуација помеѓу помеѓу верниците и власта. Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница. Светиот архијерејски...

Повеќе вести