(Видео)ДРАМА ВО ДУБАИ: Експлодираше авион со 270 патници

  • August 3, 2016

Авион експлодираше во Дубаи, а се работи за летало на компанијата Емирати. Авионот експлодирал додека слетувал денеска на аеродромот.

video-drama-vo-dubai-eksplodirashe-avion-so-270-patnici

Хорор го потресе светот. Авион експлодираше во Дубаи, а се работи за летало на компанијата Емирати. Авионот експлодирал додека слетувал денеска на аеродромот.Според првите информации авионот ЕК521 се урнал околу 12:45 часот по локално време, а дошол од Индија.

Засега не е познато колку лица се повредени и дали има жртви.

Во леталото имало 270 патници.

 

 

Претходно «
Следно »