(ВИДЕО)Дрвена куќа која се монтира во рок од 24 часа: Викендица за вистинско уживање и релаксација

Поврзано

- Advertisement -

Дали некогаш сте слушнале за куќи што се купуваат во продавници и се склопуваат во рок од 24 часа? Градежните иновации ширум светот нè воодушевуваат секој ден и нè натера да размислуваме дали е можно дури и да се видат такви градби.

Руското архитектонско студио BIO Architects дизајнираше модуларен систем на куќи наречен DublDom, кој е целосно функционален за веселување веднаш по склопувањето.

Ова е идеално решение за сите оние на кои им е потребна викендица сега некаде во природа, без да трошат многу време и пари за нејзина изградба. Погледнете како тоа се прави од видеото во продолжение:

Latest News

Алиоски: Иако игравме одлично 70 минути, две грешки пpecудија

Австрија триумфално мина низ првото коло во Букурешт, откако со 3-1 ја доби Македонија. Првите импресии по натпреварот, за јавниот...

More Articles Like This